DomůPro MužeBude Djokovič startovat na Australian Open? Musí se dohodnout s novou vládou

Bude Djokovič startovat na Australian Open? Musí se dohodnout s novou vládou

Djokovič loni nastoupit nemohl.

Ředitel grandslamového turnaje Australian Open potvrdil, že srbský tenista Novak Djokovič chce v roce 2023 startovat v Melbourne.

Podle Craiga Tileyho však účast bývalé světové jednotky závisí na australské federální vládě. TASR připomíná, že v lednu Srb nemohl obhajovat titul z roku 2021.

Neuspěl totiž u federálního soudu v Melbourne s odvoláním proti opětovnému zrušení jeho víza, které nařídil tehdejší australský ministr pro imigraci Alex Hawke.

Djokoviče následně deportovali ze země a udělili mu tříletý zákaz vstupu.

Srbský tenista několikrát zdůraznil, že se nenechá očkovat proti onemocnění COVID-19, i když mu to brání hrát na mnoha velkých turnajích.

„Mluvil jsem s Novakem během Laver Cupu v Londýně. Velmi by chtěl v lednu startovat na Australian Open, ale vše bude záviset na dohodě Novaka s novou australskou federální vládou. My se pak zařídíme podle jejích instrukcí,“ citovala agentura AFP slova Tileyho, která zazněly v rozhovoru pro australské periodikum The Age.

Tiley dále uvedl, že navzdory vojenskému konfliktu na Ukrajině se na Australian Open představí i hráči z Ruska i Běloruska.

„Tenisté z těchto zemí však budou v Melbourne hrát pod neutrální vlajkou jako nezávislí hráči. V případě, že někdo z nich získá titul, nezazní ruská či běloruská hymna,“ dodal ředitel turnaje, který počítá s rekordní účastí 900.000 diváků.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články