DomůSportBojoval io NHL. Košice reagují na absenci Košarišťana, získali Durného

Bojoval io NHL. Košice reagují na absenci Košarišťana, získali Durného

Slovenský hokejový brankář Roman Durný se stal hráčem HC Košice. „Oceláři“ ho angažovali ve snaze překlenout období absence brankáře Andreje Košarišťana. Klub informoval o nové akvizici na oficiální stránce.

Košarišťan dostal v předešlém zápase na ledě Nových Zámků trest ve hře za seknutí soupeře ao délce jeho absence měla rozhodnout Disciplinární komise Slovenského svazu ledního hokeje (SZLH).

Košický klub angažoval Durného ve snaze mít i během Košarišťanovy absence vyrovnanou brankářskou dvojici, kterou vytvoří společně s Dominikem Riečickým.

„Roman nám pomůže překlenout období, během kterého Košarišťan nebude moci nastoupit. O měsíc si sedneme a budeme jednat jak dál,“ uvedl sportovní manažer HC Košice Gabriel Spilar.

Durný působil v uplynulých třech sezónách v zámořských soutěžích AHL a ECHL. V ročníku 2021/2022 nastoupil pro zdravotní problémy pouze do jednoho zápasu.

V nejvyšší slovenské soutěži už chytal iv dresech slovenské „dvacátky,“ mateřského Liptovského Mikuláše a Slovanu Bratislava.

V roce 2018 jej draftoval klub Anaheim Ducks, ale do NHL se neprosadil. Slovensko reprezentoval na mistrovství světa hráče do 18 i 20 let a startoval i na prestižním Memoriálu Ivana Hlinky.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články