DomůPro MužeBugatti a Rimac spojí síly při vývoji hypersportuáků budoucnosti

Bugatti a Rimac spojí síly při vývoji hypersportuáků budoucnosti

Přestože fámy o tomto spojení kolovaly už déle, teprve nyní je to oficiálně potvrzeno. Legendární značka Bugatti spojuje své síly s chorvatským specialistou na elektromobily Rimac.

Spolu vytvoří novou značku pod názvem Bugatti Rimac, která bude sídlit v chorvatském Záhřebu. V jejím čele bude stát pouze třiatřicetiletý Mate Rimac, zakladatel a ředitel Rimac Automobili.

Během deseti let se mu podařilo prakticky z ničeho vybudovat značku, která dnes patří mezi přední specialisty na elektromobilitu. Kromě vlastních elektrických hypersportů dnes Rimac dodává komponenty také pro elektromobily mnoha jiných značek.

Naopak, Bugatti je značkou, jejíž bohatá historie sahá více než 110 let do minulosti a vyrobila některé z nejrychlejších a nejexkluzivnějších automobilů na světě.

Automobilka Bugatti přitom teprve nedávno přejela v rámci koncernu Volkswagen pod značku Porsche. Ta bude mít v novém podniku 45procentní podíl, zatímco Rimac dostane 55 procent.

Spolu s tímto spojením vzniká nová skupina Rimac Group. Pod ni bude patřit Bugatti Rimac, ale také nově vzniklá divize Rimac Technology, která bude dodávat komponenty jiným výrobcům.

Bugatti i Rimac budou nadále fungovat jako dvě oddělené značky. Automobily Bugatti se vyrábějí ve francouzském Molsheimu, Rimac si zachová sídlo v chorvatském Záhřebu.

Nedaleko odtud by mělo do roku 2023 vzniknout i nové sídlo společnosti, kde bude pracovat přibližně 2 500 zaměstnanců. V současnosti zaměstnávají obě značky celkem 430 lidí – 300 v Záhřebu a 130 v Molsheimu.

„Zkombinujeme bohaté zkušenosti Bugatti ve výrobě hyperaut s ohromnou inovativní silou Rimacu na velmi slibném poli elektromobility,“ vyjádřil se ke spojení Oliver Blume, ředitel Porsche AG.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články