DomůAuto MotoLamborghini oprášilo legendární Countach, je z něj 814koňový hybrid

Lamborghini oprášilo legendární Countach, je z něj 814koňový hybrid

Legendární Lamborghini Countach letos slaví 50 let od svého vzniku a zároveň 30 let od ukončení produkce. Nezaměnitelný design od Bertoneho se italský výrobce rozhodl připomenout a oživit slavné jméno.

Countach tak ožívá v nejmodernější podobě, ale s designovými prvky odkazujícími na původní model. Celkově vznikne pouze 112 kusů, jako připomínka původního kódového označení Projekt LP 112.

Design je tak trochu mixem i dalších známých Lamborghini, jako Diablo či Aventador, ze kterého i konstrukčně vychází.

Čisté a ostré linie karoserie, jakož i tvar čelního skla, kapoty a světel jasně připomínají Countach, stejně jako boční sací otvory NACA tvarově odkazující na letectvo.

Nechybí ani specifický nepravidelný tvar výřezu kol v blatnících a disky podobné vytáčecímu telefonu.

Celý název novinky je Lamborghini Countach LPI 800-4 a výrobce jej představil v perleťové bílé Bianco Siderale, tedy barvě kdysi typické pro verzi LP 400 S. Jeden takový kus vlastnil i samotný zakladatel Ferruccio Lamborghini.

Na výběr budou i další původní barvy, například žlutá Giallo Countach, zelená Verde Medio, samozřejmě červená Rosso, ale také moderní metalické jako Blu Uranus použitá u modelů Huracan a Sian.

Nebyl by to správný Countach, kdyby neměl vzadu pořádný atmosférický dvanáctiválec. V tomto případě má objem 6,5 litru a výkon 573 kW (780 koní). Pomáhá mu ještě 25 kW elektromotor se 48-voltovým superkondenzátorem. Technologii nový Countach převzal z modelu Sián, ze kterého vznikne jen 63 kusů.

Systémový výkon hybridu přenášený na všechna čtyři kola je tak až 599 kW (814 koní) a zrychlení z nuly na sto trvá jen 2,8 sekundy. Maximální rychlost je až 356 km/h.

První zákazníci, kteří si nový Countach objednají, se na něj mohou těšit na jaro 2022.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články